درباره سگ های خانگی

غذای خشک رژیمی غنی شده با طیور لئوناردو- 2 کیلوگرم
نوامبر 9, 2018
انواع نژاد سگ‌ها
نوامبر 22, 2018

درباره سگ های خانگی اطلاعات ضد و نقیض متعددی وجود دارد. درباره سگ های خانگی افراد نظرات متفاوتی دارند و ما میخواهیم امروز درباره سگ های خانگی اطلاعات علمی و مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

در صورتی که قصد دارید در منزل از سگ‌ها مراقبت و صیانت نمایید قبل از خرید و آوردن این سگ‌ها و بچه سگ‌ها به خانه می‌بایست از هر جهت آنان را حاضر و مرتب نمایید. همواره این نکته را به یاد بسپارید که شما حیوانات متفحص و عاشق بررسی کردن را در منزل سکونت می‌دهید و از این جهت می‌بایست هرگونه ابزار و یا لوازمی که قادرند خطرناک و صدمه دهنده باشند را از اختیار آنان خارج سازید. همچنین وسایل نفیس و قیمتی و شکستنی را هم تا وقتی که بچه سگ‌ها بزرگ می شوند را می‌بایست در مکان ایمنی قرار دهید.

سگ ها و بچه ها

سگ‌ها حیوانات سریع التاثیری می‌باشند و در صورتی که شما در خانواده کودک و طفل دارید ناگزیر می‌باشید اغلب زمان خویش را خرج محافظت و توجه به بچه هایتان نمایید که این کار امکان دارد سبب رشک وغبطه و یا بیزاری و دلزدگی این سگ‌ها در ارتباط با بچه‌ها شود و ولوهم امکان هجوم سگ‌ها به بچه‌ها هم ممکن است. پیشنهاد می‌گردد هنگامی که کودکان شما اندکی سن آنان زیادتر شد مبادرت به آوردن سگ‌ها در منزل نمایید تا کودکان هم قادر باشند از آنان محافظت و با آنان دوست باشند. این حیوانات هم احتیاج به محافظت ، عشق و علاقه و پرستاری و بهداشت دارند.

طبیعت و مکان تفریحی سگ‌ها هم یکی از موضوعاتی می‌باشد که شما می‌بایست به آن دقت کنید. سگ‌ها به جست و خیز و پیاده روی در طبیعت و پارک تمایل و اشتیاق بسیاری دارند. مطمئن شوید که مکان و فضای تفریح و بازی سگ‌ها مصون شده و ایمن باشد. چرا که این حیوانات متجسس به کاوش و پی جویی یافتن اسباب بازی‌ها و ابزار آلات و .. تمایل و گرایش فراوانی دارند. احتیاط نمایید که این حیوانات را به طور کاملاً آزاد در طبیعت و مکان بازی رها نسازید.

ورزش و فعالیت و تفریح سگ‌ها

همه‌ی این حیوانات علی رغم آن که هر اصل و نسلی که دارند به انواع و اقسام معین و ویژه‌ای از فعالیت‌ها و حرکات هر روزه احتیاج دارند. فعالیت و تحرک تاثیر بااهمیتی در صیانت از تندرستی و سرحالی سگ‌ها دارد به گونه‌ای که خیلی از عارضه‌ها و مریضی‌های این حیوانات متاثر از وعده‌های خوراکی بسیار و فعالیت و تحرک اندک است.

توله سگ‌ها و سگ‌های کم جثه به ورزش و جست و خیز بسیاری احتیاج نداشته و فقط می‌بایست تحرک و جنب و جوش بسنده و لازمی را درون منزل اجرا نمایند ولی سگ‌های بالغ و بزرگ جثه لااقل می‌بایست هر روزه ساعاتی را به فعالیت و تحرک و دوندگی مشغول شوند و فقط پیاده روی برای آنان بسنده و لازم نمی‌باشد. در صورتی که مکان بزرگی برای دوندگی سگ‌ها در دسترس ندارید ، قادرید با سگ‌ها به توپ بازی و پرتاب اشیا مشغول شوید که بی آنکه شما دچار کسالت و کوفتگی گردید احتیاجات سگ به ورزش و دوندگی هم مهیا شود. توجه کنید که نبایست به یکباره و سریع سگ‌ها را مجبور به حرکات و ورزش‌های سنگین و زیاد جسمی کنید.

چیزهایی که برای این حیوانات لازم می‌باشند که می‌بایست برای آنان  در خانه مهیا و آماده سازید عبارتند از:

تغذیه و موادخوراکی مناسب ، حداقل به میزان چند روز خوراک مورد احتیاج سگ‌های خویش را فراهم نمایید.

کاسه‌ی خوراک ، مناسب‌ترین گزینه در این باره کاسه‌های فلزی می‌باشند. امتیاز این بشقاب‌ها و کاسه‌ها آن است که به آسانی لکه‌های آنان پاک شده و بعد از به کارگیری طی دوره‌ای بو نمی‌گیرند.

طوق و گردنبند ، طوق و گردنبندی را گزینش نمایید که گشاد باشد. ملاک مطلوب برای سنجش قلاده‌ها آن است که قادر باشید دو انگشت دست خویش را به آسانی میان گردن سگ و گردنبند جای دهید.

وسایل بهداشتی حمام و تمیزی سگ ، وسایلی فراخور  موجود در بازار که برای بدن حیوان‌های اهلی و آپارتمانی سازگار بوده و احتیاج شما را در رابطه با تمیزی و پرستاری این حیوانات رفع کنند.

وسایل بازی و سرگرمی ، این لوازم حیوان را سرگرم کرده و برای آموزش و یا جلوگیری از ریخت و پاش آنان در منزل مفید و قابل استفاده‌اند.این وسایل نبایست خوردنی و شکننده و خطرناک باشند.

جای خفتن و استراحت سگ‌ها که قادرید محیط و فضای مناسبی را برای آنان مهیا و درست نمایید.

نشانه‌های مریضی و عارضه که همواره می‌بایست به آن‌ها توجه داشته باشید و اشاره‌گر ایجاد بیماری‌ و عارضه‌هایی در سگ‌ها می‌باشند عبارتند از:

کم میلی و بی‌میلی به غذا ، تهوع و بالا آوردن و هرگونه تغییر در دفع این حیوانات ، خوردن غیرعادی مایعات ، بی‌تحرکی و کوفتگی ، رفتارهای تحریکی و تنشی ، هرگونه تراوش از چشم‌های این حیوان و … .


موضوع مرتبط :

بهترین نژاد سگ‌های خانگی

غذای سگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *