بهترین نژاد سگ‌های خانگی

گربه آپارتمانی
انواع گربه خانگی و آپارتمانی
نوامبر 9, 2018
کنسرو غذای سگ بوی داگ-800گرم
نوامبر 9, 2018

بهترین نژاد سگ های خانگی به همراه اطلاعاتی پیرامون ویژگی های بهترین نژاد سگ‌های خانگی را برای شما گردآوری کرده ایم.

سگ‌ پامرانین: این سگ‌ها کم جثه ، زیرک و هوشیار ، شاد ، متجسس ، پرتحرک ، شیرین و نترس و پرانرژی می‌باشند و بدین سبب که احتیاجی به تعلیم و آموزش ندارند برای اشخاص پیر و بچه‌ها خوشایند می‌باشند. سگ‌ پامرانین به دما و حرارت و نمناکی آلرژی دارند و بدن و فیزیک کوچک این سگ‌ها موجب شده که خوراک سایر جانداران گردد و بایستی در مکان‌های باز و در طبیعت آزاد و ول نشوند. سگ پامرانین با بچه‌ها و سایر حیوانات ارتباط مطلوبی دارند. این گروه از سگ‌ها فراوان با استعداد و هوشیار می‌باشند و از این موضوع که چیزهای تازه را بیاموزند و کانون اعتنا و محبت دیگران باشند احساس خوب و خوشی می‌کنند. سگ‌های پامرانین دیده بان قابل قبولی می‌باشند ولی از دسته سگ‌هایی می‌باشد که شلوغ و داد و فریاد می‌کند و از صوت و بانگ بلندی نیز برخوردار است. سگ‌ پامرانین ریزش پشم و پرز بسیاری دارند بدین سبب احتیاج به بهداشت زیادی دارند ولی احتیاجی به دویدن و یا قدم زدن ندارند.

سگ‌های مالتیز: مالتیز سگ فانتزی کم جثه ، پرشیطنت ،  قشنگ ، پر تحرک و باوفایی می‌باشد که برای خانواده و مراقبت در منزل سگ درخور و خوبی می‌باشد. به سادگی تعلیم و پرورش می‌یابد و به پاداش و تشویق علاقمند است و با اندکی تعلیم معاشرتی شده و قادر است با هر فردی و سایر حیوانات خانگی رابطه خوبی ایجاد نماید. ویژگی سگ‌های مالتیز ؛ بی‌اعتناییو عدم توجه را قادر نیستند تاب و طاقت بیاورند و برای زمان طویلی قادر نیستند تنها باشند. با آن که ریزش پشم و پرز این سگ اندک می‌باشد ولی همچنان به بهداشت و تمیزی به موقع احتیاج دارد. این سگ‌ها به فعالیت هر روزه ، قدم زدن و جنب و جوش بسیار ، احتیاج دارند.

سگ‌های پاگ : سگ‌ پاگ کم چثه  و ریز و قوی می‌باشند که زاد بوم آنان کشور چین است. این سگ‌ها دلکش ، پرشیطنت ، علاقمند به در آغوش بودن ، شیرین و با استعداد هستند. پاگ‌ها اهل آرامش و سازشند و برای خانه‌هایی که کودک دارند گزینه مطلوبی است. پاگ‌ اندکی کاهل و فعالیت و تحرک اندکی دارد. به سبب این که به دما و حرارت آلرژی دارند به قدم زدن و بیرونرفتن علاقمند نیستند و درخور سکونت در منزل می‌باشند. تعلیمات مربوطه را فوری می‌آموزند و به سبب این که از لحن صدا تاثیر پذیر می‌باشند خوب است در زمان توبیخ از سر وصدا و داد و بیداد بپرهیزید. مکان زیست سگ‌ پاگ می‌بایست دارای هواکش باشد چرا که دم و بازدم برای این سگ‌ها مشکل است و قادر نیستند بسیار بدوند و تحرک داشته باشند.

سگ‌های بیچون فرایز: این سگ فراوان بامحبت و هوشیار می‌باشد و به منظور مراقبت و سکونت در منزل ، سگ درخور و مطلوبی است. این سگ‌ها معاشرتی هستند و به سادگی با سایر جانداران اهلی رابطه ایجاد می‌نماید و ارتباط درخوری با بچه‌ها دارند و به زودی به مالک خویش خو می‌گیرند. این سگ آرام است و واق واق زیادی ندارد. پرانرژی و پرتحرک می‌باشد و به منظور نشاط و سرزنده بودن می‌بایست از تحرک و ورزش جسمی لازم برخوردار باشند. مراقب و نگهبان درخوریست و در زمان مشاهده افراد ناآشنا واق واق می‌کند. سگ بیچون فرایز موهای دراز و اندکی تاب دار دارد که می‌بایست روزانه مرتب گردد . به سبب ریزش پرز و مو اندک برای مراقبت و سکونت با اشخاص دارای حساسیت گزینه درخوریست.

سگ ریتریور طلایی: یک سگ اهلی و خانگی با اصالت و نژاده می‌باشد. ریتریورها کمابیش بانشاط ، باوفا ، با محبت و پرتحرک می‌باشد که قادرند در اغلب خانه‌ها پرورش یابند. این سگ احتیاجی به تحرک و تمرین به میزان لازم دارد تا وضعیت فیزیکی مطلوبی را دارا باشد و کم توان و کسل نگردد. این سگ‌ها علاقمند به یادگیری هستند و قادرند به منظور اجرای شماری از فعالیت‌ها تعلیم و پرورش یابند. راغب و دوستدار سپری کردن زمان با اهل خانه‌اند.

سگ پودل: این سگ دلپسند ، متکبر ، زیرک ، خیلی پرتحرک و پر شیطنت می‌باشد. این سگ‌ها به سبب هوشیاری و ذکاوت فراوان علاقمند و دوستدار فراگیری و تعلیم هستند. این سگ‌ها معاشرتی ، تابع و سازگار ، محتاط و مرتب می‌باشند و با مرور و آشنایی مقررات را می‌آموزند.این سگ‌ها در برخورد با اشخاص ناآشنا واق واق می کنند و اندکی شلوغند. این سگ‌ها در صورتی که قدم نزنند و به میزان لازم فعالیت و بازی نداشته باشند عارضه و اختلالات کنشی و شخصیتی می‌یابند. این سگ‌ها به مراقبت و بهداشت فراوانی نیز دارند.

سگ‌های تریر: این سگ‌ها پر تحرک ، صبور ، جسور و نترس می‌باشند که پای قدرتمند ، چنگ‌های بران ، چانه‌ی سختی دارند که در کندن حفره و درآوردن شکار از آن‌ها بهره می‌گیرند. این سگ‌ها به مالک و دارنده خویش وابسته می‌شوند ولی به سبب طبیعت صیادی که دارند با سایر جانداران اهلی رابطه خوبی ندارند. پرورش این نژاد به سبب طبیعت و نهاد صیادی اندکی مشکل و طولانی مدت می‌باشد که می‌بایست در این زمینه بردبار باشید.

سگ‌های ژرمن شپرد: این سگ‌ها از جمله هوشیارترین و باذکاوت‌ترین سگ‌های جهان می‌باشند که فعالیت‌های گوناگونی همانند دیده بانی ، مراقبت ، رهنمای افراد روشندل ، کاوش و پیداکردن را به بهترین شکل اجرا می‌نمایند. سگ‌های ژرمن شپرد حواس پنج گانه قدرتمند و ذکاوت زیادی دارند. این سگ‌های ژرمن شپرد دوستدار فراگیری و  آرام هستند و واق واق اندکی دارند. به فعالیت و ورزش و قدم زدن علاقمند و حیوانی معاشرتی می‌باشند که علاقه‌ای به سپری کردن زمان به تنهایی ندارد وگرنه اعمال و کنش‌های ویران کننده‌ای از سگ ژرمن شپرد دیده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش غذای سگ به این صفحه بروید. همچنین می توانید در مورد انواع گربه آپارتمانی را اینجا بخوانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *