انواع گربه خانگی و آپارتمانی

تالار گفتمان دارندگان حیوانات خانگی
نوامبر 5, 2018
بهترین نژاد سگ‌های خانگی
نوامبر 9, 2018
گربه آپارتمانی

انواع گربه های آپارتمانی و خانگی که هر شخصی را مجذوب خود می کنند به همراه ویژگی های گربه های خانگی به شما معرفی می کنیم.

گربه خانگی گربه مین کون: گربه‌های مین کون قابل اطمینان ، بی سروصدا ، مونس و معاشرتی می‌باشند و با اشکال و اقسام شیوه‌های زندگی و خلق و خو متجانس و سازش پیدا می‌کنند. مین‌ها علاقمند به زندگی کردن با اشخاص و انسان‌ها می‌باشند و علاقه و تفریح آنان رفتن به دنبال اشخاص می‌باشد ولی این حرکت او از سر احتیاج نمی‌باشد چرا که غالباً این گربه‌ها وابسته نمی‌باشند ولی علاقمندند که پیش شما باشند. مراقبت و بهداشت از این گربه‌ها به سبب پشم و پرز دراز اندکی مکشل و دشوار می‌باشد.

گربه آپارتمانی پرشین کت‌ها: این گربه‌ها ستوده ، تربیت یافته ، ساکت و دلپسند وقوف یافته اند. پرشین کت‌ها یک دکوراسیون در هر منزل می‌باشند که قادرند در گوشه و کنار صندلی‌ها و راحتی‌ها بنشینند و سرگرم باشند. این گربه‌ها بامحبتند و از استعداد مطلوبی برخوردارند. آنان علاقه خویش را به اهالی منزل و شمار اندکی از افراد آشنایی که به آنان احساس اطمینان نمایند متمایل می‌سازند. فضاها و مکان‌های پر سروصدا و پرتردد مناسب و مورد تمایل این گربه‌ها نمی‌باشد. پرشین‌ها گربه‌های ساکتی می‌باشند که محیط‌های آسوده و آرام را اولویت می دهند.

گربه اگزوتیک: این دسته گربه‌ها دلپسند ، قشنگ ، تابع و سازگار و ساکت می‌باشند. در صورتی که تصور نماییم که اگزوتیک‌ها تنها یک تزیین برای منزل هستند غلط تصور نموده‌ایم. این گربه‌ها همانندی و تشابه فیزیکی بسیاری با پرشین کت‌ها دارند اما در کردار و خلق و خو فرق‌های فراوانی با یکدیگر دارند. این گربه‌ها دقت و تجسس ، شیطنت و تحرک زیادتری در مقایسه با گربه‌های ایرانی ، پرشین‌ها دارند و در زندگی برای یک منزل پویا  مطلوب‌تر می‌باشند. احتیاجات این گربه‌ها راحت و آسان می‌باشد ، خوراک همیشگی و مرتب ، فعالیت و سرگرمی ، توجه و محبت بسیار.

گربه خانگی بیرمن: این گربه‌ها با صوت ملایم و آهسته خویش ارتباط ایجاد می‌نمایند که غالباً بدین منظور می‌باشد که به صاحب خویش چیزی را خاطر نشان سازند. بیرمن گربه‌ای تابع و سر به راه و آرام می‌باشد که به انسان‌ها علاقمندند و به دنبال اشخاص راه می روند. این گربه‌ها از بغل گرفته شدن به وجد می‌آیند. در صورتی که تمایل دارید از این دسته گربه‌ها مراقبت نمایید می‌بایست سرگرمی‌های گوناگونی را برای وی مهیا سازید چرا که به تفریح و سرگرمی و فعالیت راغب و مشتاقند. بیرمن‌ها به سرگرمی و فعالیت با بچه‌ها هم مشتاقند ولی در این زمان هم احتیاج به مراقبت و زیر نظر بودن دارند.

گربه آپارتمانی بریتیش: گربه مو کوتاه بریتانیایی یک گربه ساکت و بی سروصدا و بامدارایی می‌باشد که این نژاد را مبدل به یک یار و همدم خوب اهل خانه می‌کند. پیش بینی می شود که در تمام مکان‌ها به دنبال شما راه بیفتد و در هر مکانی که توقف می‌کنید او نیز در کنار شما بایستد. تحرک و جنب و جوش میانه‌ای دارد. مراقبت و بهداشت این گربه‌ها به سبب نداشتن پشم و موی بلند راحت و ساده‌تر می‌باشد.

گربه بنگال: هرگز نمی‌شود نژاد این گربه‌ها را باریک جثه و ضعیف خطاب نمود چرا که گربه‌های بنگال چالاک و فرز ، زرنگ و برخوردار از یک جسم ماهیچه‌ای می‌باشد.این گربه‌ها بسیار پر جنب و جوش و هوشیار و تیز طبع می‌باشند. این خصوصیت وقت گذراندن با او را دلچسب می‌سازد ولی بعضی مواقع قادر است اعضا را درگیر کند. عموماً این گربه‌ها قابل اعتماد ، پر سر و صدا و همدم می‌باشند. بنگال‌ها علاقه دارند از ابزار و چیزها صعود کنند و معمولاً در جایی از منزل که قادر است از آن جا صعود کند پیدا و دیده خواهد شد.

گربه مو کوتاه آمریکایی: این گربه‌ها ، گربه‌های ملایم طبع می‌باشند که با بچه‌ها هم رابطه و مماشات مطلوبی دارند ولی در حال حاضر آنان اغلب در شکل یار و دمساز اهل خانه می‌باشند ، عملی که این گربه‌ها در آن کامیاب و پیروزند. برخوردار از شخصیت ساکتی می‌باشد. گربه‌ای زیرک که سرگرمی و تفریح با جدول معما و سرگرمی‌های ارتباطی علاقمند بوده و برخوردار از سرشت معاشرتی و صمیمانه‌ای می‌باشد.

گربه آبی رنگ طوسی: این گربه روسی برخوردار از جسم ماهیچه‌ای و شکیلی می‌باشد. گربه‌ای بی‌سروصدا و اندکی کمرو معروف می‌باشد ولی این درست نیست. امکان دارد این نژاد سرشت و نهاد مرموز و خصوصی را دارا باشند ولی علاقمند به جست و خیز و بالا رفتن به جاهای با ارتفاع می‌باشد. آن‌ها گربه‌هایی سریع التاثیر می‌باشند که از کنار گذاشته شدن بدشان می‌آید. به دارنده و مالک خویش خو می‌گیرند و بی‌اعتنایی به آنان موجب تشویش و نگرانی در آنان می‌گردد.

گربه فولد اسکاتلندی: برای این نژاد از گربه‌ها کاری خوب‌تر از ر جوار اعضای خانواده بودن و مالک آن‌ها نیست و علاقمندند پیوسته در بغل گرفته شوند. آنان علاقمندند در فعالیت‌‌هایی که اهل منزل اجرا می‌کنند هکاری نمایند. این گربه‌ها شیرین و جذاب هستند و سریع با فضا و خانواده مانوس می‌شوند. این گربه‌ها علاقه‌ای به تنها بودن در منزل ندارند و راغبند که پیوسته با افراد خانواده باشند. پس از داشتن گوش‌های جالب نخستین موردی که در مورد اسکوتیش‌ها جلب نظر خواهد کرد خلق و خوی این گربه‌ها به جایگیری در وضعیت‌های شگفت آور می‌باشد. سرگرمی لذت بخش آنان هر فعالیتی است که با افراد در رابطه باشد.

گربه رگدال: ویژگی ظاهری این گربه‌ها پشم و موی دراز و لطیف و چشمان آبی رنگ آن‌ها می‌باشد. این گربه‌ها در بغل بودن را دوست دارند و این گونه تسلی می‌یابند. با آموزش دادن مطلوب و عالی ، این گربه‌ها قادرند به زودی چیزها را بیاموزند و شگردها و حرکت‌های مقبول را بیابند و به کارگیرند. این گربه‌ها علاقمندند با وسایلشان بازی و سرگرم شوند و به کارهای جمعی درآیند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع غذای گربه به این صفحه مراجعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *