فروش غذای گربه

نوامبر 9, 2018

غذای خشک رژیمی غنی شده با طیور لئوناردو- 2 کیلوگرم

مزایای محصول: مناسب برای گربه های مستعد چاقی مانند گربه های دارای فعالیت کم و عقیم شده سطح کاهش یافته انرژی (تنها 11%) میزان پروتئین بالا […]

فروش انواع غذای گربه و نکات با اهمیت در انتخاب و خرید غذای انواع گربه ها موضوعی است که برای دوست داران گربه ها و دارندگان آنها تهیه کرده ایم.

موضوع خوراک و غذا با‌اهمیت‌ترین مسئله در مراقبت و سلامت و حفظ همه ی حیوانات اهلی و خانگی می‌باشد. خوراک و غذای سازگار و مطلوب مبنای یک تعیش و زیستن صحیح و برخلاف آن خوراک و غذای نامطلوب قادر است سبب و منبع خیلی از عارضه‌ها و مشکلات گردد.

غذای گربه‌ها نسبت به غذای سگ‌ها و یا دیگر حیوانات خانگی به خوراک ، ترکیبات آلی پروتئینی و نیرو زیادتری در مقایسه با جسم‌شان احتیاج دارند اما از حیث دیگر به سبب این که آنان زمان بسیاری روزانه به آسودگی و خفتن مشغول می‌باشند بنابراین قابلیت  و توانایی زیادتری در جهت فربه شدن و تپل شدن دارند. بی‌اعتنایی و نداشتن مراقبت لازم و بسنده توازن سهم و وعده خوراک آنان ، موجب می‌گردد که سریع فربه و تپل و بی‌انرژی و سست گردند.

همان گونه که مطلعید گربه‌ها جاندارانی گوشت خوار می‌باشند. گربه‌های وحشی به تعقیب و جست و جوی حیوانات با جثه‌ی کوچک و پرنده‌ها مشغول می‌گردند و خوراک مورد احتیاج خویش را بدین شیوه تهیه می‌کنند و افزون بر خوراک گوشت ، استه و بعضی مواقع انواع سبزی‌ها هم قسمتی از وعده و سهم خوراک آنان را به وجود می‌آورد. گربه‌های رام و آپارتمانی که دارای اندک‌ترین فعالیت و جنب و جوش هستند و مواد خوراکی خویش را پیوسته به شکل حاضری و فراهم شده از مالک خویش به دست می‌آورند با دیگر گربه‌هایی که خانگی و اهلی نیستند حجم و مقدار و نوع سهم و وعده خوراک همانندی ندارند. با وجود این همان طور که می‌دانید ، یک وعده خوراکی زمانی مطلوب و خوب می‌باشد که همه‌ی نیازهای تغذیه‌ای حاوی مواد قندی ، چربی‌ها ، املاح و پروتئین را برای جسم جاندران فراهم سازد.

در جهت فراهم سازی پروتئین ضروری بدن  گربه‌ها اقسام گوناگون گوشت‌های قرمز و سفید موجود می‌باشد. مسلماً مواد پروتئینی تنها گوشت نخواهد بود ولو شما قادرید همراه با گوشت از سایر خوراک‌های مشابه و دربردارنده مواد پروتئینی مشابه تخم مرغ ، ماست و شیر و … هم بهره بگیرید. با وجود این مواد پروتئینی می‌بایست لااقل 10/1 وعده و سهم خوراک گربه‌های نابالغ و لااقل 20/1 سهم و وعده خوراک گربه‌های بزرگتر را به ایجاد نماید و مسلماً برای بچه گربه‌های که تازه از شیرخواری جدا شده‌اند ، این مقدار به 3/1 فزونی می‌یابد.

به منظور مهیا ساختن احتیاج گربه خود به نشاسته و مواد قندی سفارش می‌گردد از سیب زمینی آب پز شده ، سبوس و جوانه گندم و جو در وعده‌های خوراک آنان بهره ببرید. برتری و امتیاز اصلی به کارگیری این مواد در وعده‌های غذایی این دسته حیوانات ، افزایش عملکرد روده‌های گربه می‌باشد. شما قادرید سیب زمینی را به همراه سوپ ساده و یا جوانه جو و گندم را با ماست و شیر ترکیب نموده و برای گربه‌تان این نوع خوراک‌هایی را مهیا سازید.

به منظور فراهم سازی مواد چربی ضروری گربه‌ها قادرید از چربی‌های حیوانی و گیاهی بهره بگیرید. احتیاج گربه‌ها به روغن‌ها و مواد چربی زیادتر از احتیاج سایر حیوانات خانگی است. بودن مواد چربی در وعده‌های خوراک این حیوانات به خصوص گربه‌های پیرتر و ضعیف جثه که توانایی کشش و گیرایی خوراک‌ها و ماده‌ها را ندارند فراوان ضروری و درخور می‌باشد. زمانی که سهم و وعده‌ی غذایی تلفیق گوناگونی از مواد چربی ، پروتئین‌ها ، نشاسته و کربوهیدرات‌ها و سبزی‌ها باشد اقسام متنوع ویتامین‌های مورد احتیاج بدن حیوان هم فراهم می‌گردد.

درباره‌ی تعداد وعده‌های غذایی ، دقت کنید که با بالا رفتن سن دفعات خوردن هم کاهش می‌یابد و به جای آن حجم و میزان آن افزایش می‌یابد. در حقیقت وعده‌های غذایی آن‌ها نبایست به گونه‌ای باشد که گربه را گرفتار سستی و فربه شدن و یا برعکس آن را ضعیف و کم جثه نماید.

نکته ای که در زمان خرید غذای گربه در نظر بگیرید

موضوعی که باید به آن توجه نمایید آن است که هرگز وعده‌های خوراکی حیوان را یکباره دچار تحول نکنید چرا که این امر موجب ایجاد و ظهور عارضه‌هایی در روده و معده حیوان می‌گردد و هرگز مخلوط‌ها و مواد گوناگون وعده‌های خوراکی را سوا از یکدیگر ذر سهم خوراک گوناگون توزیع نکنید و صددرصد ترکیبی از همه‌ی آنان را در وعده‌های خوراکی روزانه آنان جای و مهیا سازید.

به منظور فراهم سازی مایعات ضروری گربه‌ها از شیر و یا آب تمیز قادرید بهره ببرید. تعدادی از گربه‌ها امکان دارد با نوشیدن شیر گرفتار عارضه‌های روده و معده گردند برای این دسته از آن‌ها ، توصیه می شود تنها از آب استفاده کنید.